0,00 

Your Cart

Secure checkout

Historia Walrus Oil 

HISTORIA WALRUS OIL
Po piekielnie ciężkim dzieciństwie, na które nałożyły się lata komplikacji zdrowotnych, Dave Darr kończy studia w 2009 roku i przeprowadza się do Grand Rapids w stanie Michigan, gdzie mieszkają miłośnicy kajakarstwa i rowerów. W wolnym czasie zajmuje się renowacją zabytkowych mebli i zaczyna eksperymentować z unikalnymi i naturalnymi składnikami, które mogłyby być użyte do zabezpieczania drewna.

Kilka lat później Dave przenosi się do Ozarks i zakłada zakład stolarski, w którym dostarcza restauracjom stoły i deski do krojenia wykonane z drewna pozyskiwanego lokalnie w Górach Ozark. Zauważywszy, że na rynku brakuje bezpiecznych dla żywności środków do wykończenia drewna o przejrzystych składnikach, Dave zaczyna również rozlewać i sprzedawać swoje sprawdzone przepisy na środki do zabezpieczania drewna. Nazwał je "Walrus Oil" - nazwa ta jest luźno inspirowana dużymi wąsami, z których był znany.

2017 - NARODZINY WALRUS OIL - ZABEZPIECZENIE DO DREWNA
Początkowe testy rynkowe oleju WalrusOil wypadły bardzo pozytywnie, ale po kilku krótkich miesiącach popyt nieoczekiwanie eksplodował, między innymi dzięki wielu zadowolonym klientom, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami z przyjaciółmi i rodziną. Szybko staje się to pracą na pełny etat, Dave zaczyna kupować przemysłowy sprzęt. W następnym roku Walrus Oil pojawia się w największym na świecie czasopiśmie poświęconym obróbce drewna, Wood Magazine, i zostaje przejęty przez największą sieć sklepów z drewnem w USA, Rockler Woodworking. Te kamienie milowe pomogły uczynić z Walrus Oil markę znaną w środowisku stolarskim w Ameryce Północnej. Walrus Oil rozpoczyna również eksport na rynki międzynarodowe.

2018 - NARZĘDZIA DLA BRUTALNEJ PÓŁNOCY - OCHRONA SKÓRY I PIELĘGNACJA SKÓRY
Po częstych podróżach do Montany i Wyoming w środku zimy, region ten stał się dla Dave'a drugim domem. Wykorzystując swój sprzęt i te same standardy jakości, stworzył Logger's Lip Balm i Logger's Hand Salve, linię produktów do pielęgnacji skóry opartą w 100% na roślinach, stworzoną, aby zapewnić skórze nawilżenie i ochronę w surowych warunkach północnych Gór Skalistych. Stworzono także linię produktów do pielęgnacji skóry, aby lepiej chronić buty i wyroby skórzane podczas wędrówek i pracy na starych drogach wyrębu.

2020 - INICJATYWA SADZENIA DRZEW
Od początku swojego istnienia firma Walrus Oil przekazuje zyski na rzecz programów ochrony środowiska, jednak w 2020 roku nawiązała współpracę z National Forest Foundation, zobowiązując się do zasadzenia kilku tysięcy drzew w ciągu jednego roku. W następnym roku, w 2021, zwiększyli swoje zaangażowanie w National Forest Foundation, stając się oficjalnym partnerem sadzenia drzew, zarezerwowanym dla wybranych firm. Walrus Oil jest również oficjalnym członkiem 1% For The Planet.

DZISIAJ
Walrus Oil nadal tworzy dziedzictwo, tworząc bardzo potrzebne produkty do zabezpieczania drewna, wykonywane ręcznie przez ludzi, którzy naprawdę dbają o środowisko tak samo, jak o sam produkt. Obecnie produkty dostępne są już na całym świecie. Zapraszamy do śledzenia naszej historii, która wciąż się tworzy. I od jednej małej firmy do drugiej, dziękujemy; słowa nie są w stanie wystarczająco wyrazić naszej wdzięczności dla każdego, kto nam zaufał.

Oleje Walrus Oil powstają w zgodzie z naturą
Copyright © 2022 Walrus Oil Polska
lockusercartmagnifiercross